WooCommerce za pomocą dodatkowych wtyczek pozwala na sprzedaż produktów abonamentowych. Oznacza to, że jeżeli Twoja firma oferuje produkty, które sprzedajesz w subskrypcji, możesz to wprowadzić w swoim sklepie opartym m WordPress! Przeczytaj nasz poradnik, który uzupełni Twoją wiedzę o niezbędne wtyczki i rozwiązania, aby rozpocząć sprzedaż w abonamencie.

W tym artykule:

 1. Co to są produkty subskrypcyjne
 2. Jak dodać produkty subskrypcyjne w WooCommerce
 3. Przyjmowanie płatności subskrypcyjnych WooCommerce
 4. Bezpieczeństwo płatności abonamentowych
 5. Przykłady produktów subskrypcyjnych
 6. Podsumowanie

 Co to są produkty subskrypcyjne

Produkty subskrypcyjne to takie które oferujesz w abonamencie. Przykładowo, oferujesz comiesięczne dostawy karmy dla zwierząt. W swoim sklepie posiadasz produkt „Paczka z karmą dla psa”. Klient kupuje produkt, podaje dane karty płatniczej a płatność jest odnawiana automatycznie co miesiąc tak jak za popularne serwisy np. Netflix czy Spotify. W zamian otrzymuje co miesiąc nową paczkę z jedzeniem dla zwierzaków. Oczywiście, możesz także oferować produkty wirtualne/do pobrania – np. dostęp do ebooków.

2. Jak dodać produkty subskrypcyjne w WooCommerce

Aby dodać możliwość zakupu produktów abonamentowych, potrzebujesz dodatkowej wtyczki WooCoomerce Subscriptions. Nie należy ona do najtańszych rozwiązań, jednak jest zdecydowanie warta swojej ceny.

WooCommerce Subscriptions pozwala na integrację z PayU, czyli popularną i znaną przez wielu użytkowników bramką płatności. O tym jak skonfigurować i uzyskać niższe prowizje opisujemy w kolejnym punkcie. Za pomocą tej wtyczki jest możliwość tworzenia produktów zarówno fizycznych (wymagających wysyłki) jak i wirtualnych (plików do pobrania). Co najlepsze, możesz określić jak często płatność ma być odnawiana (co miesiąc/tydzień/rok) a także ustalić czy automatyczne odnowienia płatności mają odbywać się tak długo, aż klient anuluje subskrypcję lub ograniczyć np. do tylko 3 odnowień.

Po zainstalowaniu i skonfigurowaniu wtyczki WooCommerce Subscriptions możesz rozpocząć swoją przygodę! Potrzebujesz pomocy w konfiguracji? Chętnie pomożemy!

Możesz skorzystać także z oficjalnej dokumentacji dostępnej tutaj.

WooCommerce Subscriptions

3. Przyjmowanie płatności subskrypcyjnych WooCommerce

W porządku, masz już wtyczkę do płatności subskrypcyjnych. Teraz czas na konfigurację przyjmowania płatności. W tym celu musisz założyć i aktywować konto u wybranego dostawcy. Na przykład Stripe lub PayU. W tym artykule posłużymy się przykładem PayU.

Aby połączyć swoje konto w PayU i umożliwić Klientom płatności cykliczne, możesz wykorzystać polecaną przez nas wtyczkę od WP DESK – PayU WooCommerce. Wtyczka ta pozwala na przyjmowanie płatności cyklicznych, a instrukcja pełnej konfiguracji jest dostępna tutaj. Pamiętaj, że w WordCare na co dzień instalujemy i konfigurujemy wtyczki naszym Klientom, dlatego jeżeli potrzebujesz wsparcia technicznego WordPress, z chęcią pomożemy!

4. Bezpieczeństwo płatności abonamentowych

Zapewne zastanawiasz się czy takie płatności są bezpieczne – i słusznie. Bezpieczeństwo Twoich Klientów to bardzo istotna kwestia. W przypadku wtyczki PayU WooCommerce, producent informuje, że dane karty kredytowej nie są zapisywane w sklepie, a bezpośrednio przesyłane do PayU. Do sklepu wraca wyłącznie token umożliwiający realizację płatności w przypadku automatycznego odnowienia. Oznacza to, że dane kart kredytowych nie są przechowywane w Twoim sklepie.

Czy to oznacza, że nie musisz się martwić o zabezpieczenie WordPressa? Niekoniecznie. Pamiętaj, że w Twoim sklepie znajdują się także inne dane Klientów takie jak adres, nr telefonu, adres mailowy. Oznacza to, że o ile bramka płatności jest bezpieczna, Twój WordPress również powinien być zabezpieczony.

5. Przykłady produktów subskrypcyjnych

W WooCommerce możesz sprzedawać zarówno produkty fizyczne (wymagające wysyłki), a także wirtualne czyli takie, które użytkownik może pobrać lub mieć do nich dostęp do wykupieniu subskrypcji.

Przykłady fizycznych produktów subskrypcyjnych:

 • Dieta pudełkowa (catering dietetyczny)
 • Zaopatrzenie biura (np. sprzedaż kawy)
 • Paczki z żywnością dla zwierząt

Przykłady wirtualnych produktów subskrypcyjnych:

 • Trener personalny (dieta + treningi)
 • E-booki / Audiobooki
 • Kursy on-line
 • Oprogramowanie

6. Podsumowanie

Model biznesowy opierający się na cyklicznym abonamencie jest zdecydowanie warty rozważenia. Oczywiście, nie wszystkie produkty nadają się do takiej sprzedaży, ale jeżeli masz taką możliwość i oferujesz produkt lub usługę, która nadaje się na sprzedaż w subskrypcji pomyśl czy nie warto zacząć już dzisiaj i zapewnić sobie stałe i stabilne przychody.

 • więcej
 • więcej