Pokażę Ci, w jaki sposób zintegrować sklep WooCommerce z paczkomatami InPost. W tym celu wykorzystamy darmową wtyczkę InPost dla WooCommerce od InspireLabs. Dzięki temu Twoi klienci, po wybraniu przesyłki do paczkomatu, będą mogli podczas zamówienia wybrać swój paczkomat.

Krok 1 – pobierz wtyczkę

W pierwszej kolejności pobierz darmową wtyczkę InPost dla WooCommerce autorstwa Inspire Labs.

Paczkomaty Inpost WooCommerce

Krok 2 – zdobądź token

Zainstaluj, a także aktywuj wtyczkę. Następnie przejdź do jej ustawień WooCommerce -> Ustawienia -> InPost. Zostaniesz poproszony o wybór kraju, a także o wpisanie loginu oraz tokena. W polu login wpisz adres e-mail do managera paczkomatów.

Wtyczka do paczkomatów

Kliknij przycisk API URL i wpisz poniższy adres:

https://api-pl-points.easypack24.net/v1

Paczkomaty InPost w sklepie WooCommerce

InPost wprowadził zmiany w wydawaniu tokenów. Dotychczas trzeba było wysłać prośbę o wydanie tokena na adres: integracja@grupainteger.pl. Obecnie token można samemu wygenerować z poziomu managera paczkomatów.

W pierwszej kolejności utwórz konto w managerze paczkomatów InPost.

Pczkomaty InPost w WooCommerce

Po utworzeniu konta przejdź do zakładki MOJE KONTO i uzupełnij dane. Żeby uzyskać token, musisz także zaznaczyć checkbox Chcę otrzymać fakturę i uzupełnić dane oraz wpisać numer NIP. Jest to niezbędne do wygenerowania tokena.

Pczkomaty InPost w WooCommerce

Po uzupełnieniu danych można przejść do zakładki MOJE KONTO -> API i wygenerować token.

Pczkomaty InPost w WooCommerce
Pczkomaty InPost w WooCommerce

Wygenerowany token skopiuj do ustawień wtyczki. Po wpisaniu otrzymanego tokena zostaną odblokowane pozostałe ustawienia wtyczki.

Krok 3 – ustawienia wtyczki

W ustawieniach wtyczki możesz ustawić status podatku, a także wybrać stronę zwrotów. Po ustawieniu strony zwrotów zostanie dodana pozycja do menu w panelu klienta. W kolejnej sekcji możesz wybrać ustawienia domyśle: rozmiar paczki, sposób nadania oraz paczkomat.

Inpost w WooCommerce

W dalszych ustawieniach wtyczki możesz podać dokładne dane punktu odbioru przez kuriera, czyli miejsce, z którego będą odbierane paczki. Następnie możesz podać dane nadawcy.

Inpost w WooCommerce

Krok 4 (ostatni) – ustawienia wysyłki

Przejdź do ustawienia wysyłki WooCommerce -> Ustawienia -> Wysyłka. W menu dodatkowym pojawią się dwie pozycje: Paczkomaty InPost oraz Paczkomaty InPost (za pobraniem).

Integracja InPost z WooCommerce

Wybierz Paczkomaty InPost, jeśli chcesz skonfigurować wysyłkę po przedpłacie. Żeby wysyłka była aktywna, należy zaznaczyć „Włącz metodę wysyłki”. Następnie wpisz własny tytuł wysyłki, który zostanie wyświetlony klientom podczas składania zamówienia. W kolejnym polu możesz ustawić kwotę, od której wysyłka będzie darmowa. Zaznaczając pole Płaska stawka, ustawisz jednolitą stawkę wysyłki dla całego zamówienia. W ostatnim polu wpisz koszt wysyłki.

sklep internetowy WordPress

Ustawienia dla wysyłki za pobraniem są analogiczne.

Integracja InPost z WooCommerce

InPost w WooCommerce – podsumowanie

Jak widzisz, integracja paczkomatów w WooCommerce wcale nie jest trudna. Wystarczy wykorzystać gotową, darmową wtyczkę. Mam nadzieję, że poradnik jest prosty i zrozumiały. Daj znać w komentarzu, jeśli natrafisz na jakieś trudności. Postaram się pomóc:)

źródło wpisu: https://fankakodowania.pl/jak-zintegrowac-paczkomaty-inpost-w-woocommerce/

  • więcej
  • więcej
  • więcej
  • więcej
  • więcej