Już nie raz powtarzaliśmy, że posiadanie strony internetowej w obecnych czasach to istny must have. W ten sposób nie tylko damy szansę na wyszukanie się w sieci i poszerzenie swojego grona odbiorców, ale też możemy podkreślić swoją wiarygodność oraz profesjonalizm. Jak jednak zrobić stronę? Komu ją zlecić? A może wykonać ją samodzielnie? Sprawdźmy to!

Kto może wykonać stronę internetową

W związku z tym, że kiedyś strony internetowe powstawały tylko i wyłącznie na podstawie kodu, ich tworzeniem zajmowali się programiści. Dopiero kilka lat później pojawiła się możliwość projektowania witryn przy pomocy narzędzi niewymagających od nas takich umiejętności. Oczywiście na początku nie funkcjonowały one na najwyższym poziomie, ale z czasem stawały się coraz lepsze. Na ten moment urządzenia umożliwiające tworzenie stron www bez potrzeby kodowania są na porządku dziennym i korzystają z nich zarówno osoby z mniejszym doświadczeniem, jak i profesjonaliści. Ten dość długi wywód prowadzi do prostej odpowiedzi. Obecnie każdy jest w stanie wykonać platformę internetową- jedni prostszą, a inni bardziej zaawansowaną.

Zrób to sam

Wykonanie strony nie zawsze musi być uciążliwe. Jeśli postawimy na odpowiednie narzędzia, nie powinno być problemu z wykonaniem strony własnoręcznie. W tym przypadku bardzo dużym plusem jest to, że znacznie prościej będzie nam osiągnąć dokładnie taki efekt, jaki chcieliśmy. Każdy element na stronie znajdzie się tam, gdzie MY SAMI tego chcemy. W WebWave możemy skrócić sobie pracę i skorzystać z szablonu lub tworzyć wszystko od początku do końca na własnych warunkach. To, że nie kierujemy zlecenia, do żadnej firmy zewnętrznej nie zmienia jednak faktu, że powinniśmy stworzyć brief strony. O tym jak go zrobić możemy dowiedzieć się m.in. z tego artykułu. Otrzymane rezultaty nie zawsze będą jednak dla niektórych aż tak zadowalające. Tak więc jeśli nie czujemy się na siłach lub brak nam po prostu czasu, żeby zająć się stworzeniem strony, możemy zlecić to specjalistom… Ale komu dokładnie?

Komu zlecić wykonanie strony internetowej

Możliwości mamy kilka. To kogo wybierzemy, zależy m.in. od naszych potrzeb, a raczej oczekiwań co do strony. Czy ma to być tylko i wyłącznie zbudowanie witryny www bez treści, czyli tekstów i grafik, czy też przedmiotem zlecenia ma być kompletna platforma z zawartością oraz uwzględnieniem warunków pozycjonowania w wyszukiwarkach.

product-2

Freelancerzy

Coraz więcej osób decyduje się na prace w tym trybie. Do freelancerów mogą należeć osoby, które wcześniej pracowały w korporacjach, agencjach etc. lub takie, które od początku swojej kariery zawodowej w danej dziedzinie postawiły na niezależność. Zlecając wykonie strony internetowej freelancerowi, musimy liczyć się z faktem, że prawdopodobnie będzie on ją wykonywał samodzielnie. Każdy jej element, to jego odpowiedzialność. Oczywiście zdarzają się wyjątki, w których to co niektórzy tworzą własną sieć współprac przy określonych projektach. W takich przypadkach zawieramy umowę ze zleceniobiorcą, ale on też taką zawiera np. z drugim freelancerem (może to być umowa oficjalna lub po prostu tzw. gentlemeńska).

Agencje

Kierując wykonanie strony internetowej do agencji, najprawdopodobniej decydujemy się na przekazanie tego zadania grupie profesjonalistów. Jest to niemalże pewne szczególnie w przypadku, gdy nasze zlecenie przewiduje bardziej zaawansowane rezultaty wizualne- animacje, efekty 3D etc. lub po prostu życzymy sobie otrzymać kompletną i gotową do użytku platformę www. Za każdy inny aspekt, z których będzie składać się nasza strona, odpowiada ktoś inny- teksty, grafika, ogólny design, UX etc. Warto zastanowić się nad taką opcją w przypadkach gdy zależy nam większym, bardziej skomplikowanym projekcie. Musimy jednak liczyć się z faktem, że czas realizacji nie zawsze będzie krótki, ponieważ nasze zlecenie nie jest jedynym, za które agencja jest odpowiedzialna. Tak naprawdę to samo tyczy się współpracy z freelancerem, ale w tym przypadku proces dopełniania formalności może okazać się dłuższy. Dodatkowo trzeba być świadomym tego, że może to być dość kosztowna inwestycja.

Eksperci WebWave

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy ma czas na tworzenie strony internetowej samodzielnie, a samo szukanie odpowiedniego zleceniobiorcy też jest nie lada wyzwaniem. Aby uprościć wielu osobom drogę do posiadania własnej witryny, postanowiliśmy stworzyć dedykowaną platformę internetową, na której znajdziecie ekspertów tworzących projekty w naszym kreatorze, na zlecenie. Oczywiście zgłoszenia na Web Designerów są przez nas wyselekcjonowane. Oprócz samej listy twórców umieszczone są tam również informacje dotyczące stawek. Poza tym możemy zapoznać się z ich wcześniejszymi projektami i wybrać eksperta, który najbardziej spełnia nasze oczekiwania.

  • więcej
  • więcej
  • więcej
  • więcej
  • więcej