Poza udaniem się na studia lub kurs specjalistyczny możemy postawić po prostu na praktykę. Do tworzenia stron internetowych nie jest nam wyłącznie potrzebna teoria. Musimy wiedzieć jak projektować w określonych sytuacjach, mając różne wytyczne i oczekiwania od klientów, dlatego też warto ćwiczyć swój warsztat. Jak to zrobić? Wystarczy, że zaczniemy samodzielnie projektować strony internetowe. Możemy postawić na kodowanie lub tworzenie stron przy pomocy kreatora. Najlepiej wybrać tę formę, w której czujemy się pewniej. Dobrze…ale skąd wziąć „zlecenia”, na których będziemy ćwiczyć nasze umiejętności? Tutaj najlepszym rozwiązaniem będzie tworzenie sobie zadań – określamy temat, dany styl, jakie mniej więcej treści miałyby znaleźć się na stronie etc. (coś jak brief). Jeszcze lepiej będzie, jeśli “zlecenia” będą wymyślać dla nas np. znajomi. Będziemy mogli się w ten sposób przekonać czy sprostamy czyimś oczekiwaniom. Bardzo ważny jest tutaj feedback.

Oczywiście to o czym była mowa wcześniej, czyli praktyka. Przyda się nam niezależnie od tego, jaką formę nauki tworzenia stron wybierzemy jaką tą główną – studia, kursy, materiały edukacyjne w formie książek, artykułów, wideo etc. Praktyka i tak będzie tu koniecznością – prędzej czy później. Jeśli chodzi o tworzenie stron za pomocą kodów, to rzecz jasna musimy nauczyć się języków i operowania nimi…a później możemy zacząć “pisać stronę”. Z kolei jeśli chodzi projektowanie stron przy użyciu kreatora, to najprostszym sposobem jest założenie darmowego konta, na którym zapoznamy się z narzędziem, sposobem jego działania oraz możliwościami, jakie nam daje

  • Będziemy mogli ustalić, czy posiadamy określony styl tworzenia, czy może wręcz przeciwnie – jesteśmy elastyczni i nasze projekty są bardzo różnorodne.
  • Warto też przeanalizować różne kombinacje: układ elementów, stosunek tekstu do obrazu etc.

Jeśli strona okaże się dobrym produktem do publikacji, to w WebWave nie będzie z tym problemu, ponieważ zrobimy to tak naprawdę za pomocą jednego kliknięcia.

WebWave a nauka tworzenia stron

Nie chcemy tutaj się jakoś przechwalać, ale nie będzie kłamstwem jeśli powiemy, że nasza “oferta” edukacyjna jest naprawdę dobrze rozwinięta. Do listy zaliczyć można tutaj: przynajmniej część naszych artykułów na blogu Bazę Wiedzy, czyli stronę, na której korzystając z wyszukiwarki jesteśmy w stanie znaleźć materiały typu “jak podłączyć domenę”, “jak obsługiwać kreator” etc. filmy na YouTube, zarówno te instruktażowe na tematy bardziej ogólne, czyli np. “jak zrobić landing page”, ale też takie objaśniające rolę i sposób użycia danej funkcji, czy chociażby elementu strony (np. “stopka na stronie”) webinary – Mieliśmy krótką przerwę w ich prowadzeniu, ale w najbliższy czwartek wracamy. Konrad Smuga, czyli nasz Customer Support Specialist pokaże wszystkim jak samodzielnie stworzyć responsywną stronę internetową – od założenia konta po publikacje w sieci. kurs tworzenia stron, który powstał przy współpracy z udemy e-booki – na ten moment na liście mamy ich 7. Czego dotyczą? Najprościej będzie jeśli wypiszemy ich tytuły: Od pomysłu do własnej strony www ABC Web Designera Jak stworzyć stronę przyjazną użytkownikom Jak założyć własny blog Jak skutecznie pozycjonować stronę internetową? Jak zrobić sklep internetowy za darmo i zacząć sprzedawać w internecie? Strona www bez kodowania platformę Edu.WebWave, na której gromadzimy nasze materiały edukacyjne z różnych kanałów (znajdziemy tam e-booki, informacje o webinarach, część filmów z YT i i artykułów z bloga). Co najważniejsze – wszystkie te powyżej wymienione sposoby czerpania wiedzy na temat tworzenia stron internetowych są dostępne za darmo.

Podsumowanie

Sposobów do nauki tworzenia stron internetowych jest naprawdę wiele. To, na jaki się zdecydujemy to już nasz wybór. Jedni preferują studia, inni kursy, a jeszcze kolejnym osobom najbardziej będzie odpowiadała forma praktyczna, czyli nauka poprzez wykonywanie witryn www. Najlepiej oczywiście połączyć kilka z nich – wzajemnie je uzupełniać…ale to tylko sugestia. Wiele też zależy od naszych umiejętności, ponieważ jeśli posiadamy już zmysł estetyczny, to nasza praca nad nauką tworzenia stron (czy to tylko i wyłącznie dla siebie, czy też w kierunku zawodowym) będzie dużo sprawniejsza. Wtedy tak naprawdę potrzebujemy narzędzia takiego jak kreator WebWave, znajomości zasad projektowania…i możemy działać.

źródło:  https://webwavecms.com/blog/nauka-tworzenia-stron

  • więcej
  • więcej
  • więcej
  • więcej
  • więcej