Do tej pory prowadziłeś sprzedaż online za pomocą WordPress i wtyczki WooCommerce, a teraz zamierzasz zacząć sprzedawać swoje produkty na Allegro? A może sprzedawałeś za pomocą Allegro, a teraz myślisz o otwarciu własnego sklepu internetowego na WooCommerce? Skorzystaj z integracji WooCommerce z Allegro lub stwórz swój sklep z WP Shop. Dowiedz się jak zrobić obie te czynności w bardzo prosty sposób!

WooCommerce i Allegro – wszystko co warto wiedzieć

Czym jest WooCommerce

WooCommerce to wtyczka rozszerzająca popularny CMS WordPress do sklepu online. A więc to dzięki połączeniu tych dwóch elementów możesz rozpocząć sprzedaż produktów w swoim sklepie internetowym. Instalując odpowiednie komponenty, możesz rozszerzać możliwości swojego sklepu WooCommerce m.in. o takie funkcjonalności jak integracja z Allegro.

Możliwości, na jakie pozwala WooCommerce, są szerokie. Od dodawania produktów, zarządzania zamówieniami, przez zarządzanie stanem magazynowym, płatnościami czy dzięki rozszerzeniom automatyzację marketingu online.

Czym jest Allegro

Allegro to największa polska platforma handlowa umożliwiająca szybkie i wygodne zakupy przez Internet. Allegro umożliwia wystawianie produktów na sprzedaż w formie klasycznej oraz aukcji. Możliwość integracji Twojego sklepu z tą platformą z pewnością pozytywnie wpłynie na liczbę klientów w Twoim sklepie, czy wzrost sprzedaży, ale również sprawi, że stany magazynowe w Twoim sklepie będą w końcu zbieżne ze stanem faktycznym, ponieważ uwzględnią sprzedaż za pośrednictwem Allegro.

Zalety WooCommerce

WooCommerce to przede wszystkim bardzo elastyczny i dający ogromne możliwości silnik sklepowy. Jeśli chcesz założyć nowy sklep internetowy, tym samym rozpoczynając swoją przygodę z e-commerce koniecznie postaw na WooCommerce.

Zaletami tego silnika poza elastycznością jest przede wszystkim cena sklepu na WooCommerce. Jednak nie tylko. Dzięki licznym rozszerzeniom WooCommerce daje możliwość stałego rozwijania rozwiązań technologicznych i sprzedażowych sklepu. Warto wspomnieć o takich rozszerzeniach jak obsługa newslettera, narzędzia do marketing automation czy programów lojalnościowych.

Ponadto obsługa sklepu WooCommerce jest niezwykle łatwa i intuicyjna. Wystarczy, godzina lub dwie nauki, a każdy, kto do tej pory nie miał z nim styczności będzie w stanie go obsługiwać w podstawowym zakresie.

Innym atutem sklepu na tej platformie jest oczywiście łatwość integracji z aplikacjami do fakturowania, kurierami, czy serwisami do tworzenia aukcji takimi jak Allegro.

Należy też dodać, że zarówno sam WordPress, jak i WooCommerce są idealnie skrojone pod SEO. Na ten punkt oczywiście wpływ ma wiele czynników takich jak umiejętnie zakodowany motyw, ilość i jakość rozszerzeń. Jednak co do zasady jest to bardzo dobra podstawa do rozpoczęcia prac pozycjonerskich.

Ważnym aspektem jest również bezpieczeństwo sklepu oraz jego użytkowników. Wbrew niektórym opiniom WooCommerce i WordPress są platformami bezpiecznymi. Ważne jednak jest, by odpowiednio przygotować sklep przed atakami z zewnątrz. Dzięki wieloletniej praktyce w WP Shop dokładnie znamy każdy zakamarek tych systemów i wiemy jak zabezpieczać je przed atakami. Z nami jesteś bezpieczny.

Dlaczego warto zintegrować WooCommerce z Allegro

Przede wszystkim integracja z Allegro to większa sprzedaż w Twoim e-sklepie. To dwustronna integracja WooCommerce z Allegro. Oczywiście również dostęp do szerszego grona klientów. Jednak czy to koniec plusów?

Dodawaj produkty w Allegro, zarządzaj aukcjami w WooCommerce i na odwrót!

Dzięki integracji z Allegro dokonywanej przez WP Shop przenosisz całą sprzedaż z obu platform w jedno miejsce. Co to oznacza w praktyce? Dodając produkt na allegro.pl, automatycznie dodajesz go do swojego sklepu na WooCommerce i utrzymujesz cały czas aktualne stany magazynowe.

Działa to również w drugą stronę. Dodając produkt w WooCommerce, jednocześnie dodajesz go na aukcji w Allegro. Dzięki temu nie tylko zyskujesz czas (nie musisz dodawać produktu do dwóch różnych systemów), ale również ułatwia zarządzanie sprzedażą oraz pozwala cały czas panować nad aktualnością stanów magazynowych.

Hurtowe tworzenie aukcji na allegro

Decydując się na rozwiązanie WP Shop, a więc wtyczkę Allegro WooCommerce od WP Desk, wystawisz bez najmniejszych problemów i za pomocą kilku kliknięć wiele produktów naraz lub pojedynczo. Również to sprawia, że zaoszczędzisz dużo czasu, a ten przecież również kosztuje.

Szybki import aukcji z Allegro do WooCommerce

Jeśli wcześniej prowadziłeś sprzedaż przez Allegro i teraz chciałbyś dodać tę funkcjonalność do swojego sklepu. Nie ma nic prostszego! Dzięki wtyczce Allegro WooCommerce od WP Desk z łatwością zaimportujemy i automatycznie utworzymy produkty w Twoim sklepie.

Jest to możliwe, ponieważ wykorzystana przez nas wtyczka łączy atrybuty produktów z parametrami wymaganymi na aukcjach i błyskawicznie wystawia je na aukcji Allegro.

Inne liczne korzyści

Stosowane przez nas rozwiązanie pozwala na znacznie więcej niż tylko integracja aukcji. Możliwość kontrolowania stanów magazynowych, szybkiego importu aukcji to tylko niektóre z nich. A więc co jeszcze możesz uzyskać, wybierając WP Shop?

 • Dodawanie i edycja opisów oferty i aukcji
 • Nielimitowana ilość wystawianych aukcji i zamówień
 • Szybkie ponowne wystawienie aukcji poprzez duplikację
 • Edycja aktualnie trwających aukcji
 • Podgląd szablonów aukcji przed wystawieniem
 • Możliwość tworzenia osobnych aukcji dla każdego wariantu produktu na WooCommerce
 • Aktualizacja stanów magazynowych WooCommerce na podstawie sprzedaży Allegro
 • Aktualizacja ilości dostępnych produktów na aukcji na podstawie stanów magazynowych w sklepie
 • Synchronizacja produktów WooCommerce z aukcjami Allegro
 • Mapowanie kategorii i pól kategorii Allegro z kategoriami WooCommerce
 • Nielimitowana liczba szablonów graficznych aukcji
 • Elastyczne dodawanie i edycja cenników wysyłki
 • Możliwość rejestracji klientów kupujących na Allegro w sklepie
 • Integracja z wtyczkami WP Desk do wysyłki: Paczkomaty, eNadawca i Paczka w Ruchu
 • Integracja z Fakturami WooCommerce
 • i wiele więcej

Jak zintegrować WooCommerce z Allegro – 3 proste kroki

Integracja i konfiguracja wtyczki Allegro WooCommerce jest prosta, jednak aby zrobić to dobrze, trzeba jej poświęcić chwilę uwagi i czasu. W WP Shop możemy to wszystko wykonać za Ciebie. Zatem jeśli zdecydujesz się na taką integrację swoich aukcji, poniższe kroki nie będą Cię dotyczyły.

1 – Wtyczka Allegro WooCommerce od WP Desk – przejdź do sklepu WP Shop i zamów wtyczkę. Jej cena to 499 zł netto na cały rok użytkowania, a więc niecałe 42 zł miesięcznie. Pamiętaj, wybierając WP Shop, zrobimy to wszystko za Ciebie.

2 – Instalacja wtyczki – kolejnym krokiem jest instalacja wtyczki. Jeśli wcześniej miałeś do czynienia z WordPressem, z pewnością sobie poradzisz. Proces instalacji nie różni się niczym od innych dostępnych dla WP wtyczek. Jeśli to Twoja pierwsza instalacja wykonaj poniższe kroki:

 • Zaloguj się do panelu administracyjnego swojego sklepu
 • Przejdź do zakładki „Wtyczki” i z rozwijanego menu wybierz „Dodaj nową”
 • Kliknij przycisk „Wyślij wtyczkę na serwer” – znajduje się na górze strony.
 • kliknij przycisk „Wybierz plik” – lub przeciągnij i upuść – i wybierz pobraną wcześniej wtyczkę
 • Następnie zainstaluj wtyczkę.

3 – Konfiguracja wtyczki – konfiguracja ustawień wtyczki wymaga więcej zaangażowania, dlatego zachęcamy Cię do obejrzenia filmu do WP Desk:

We wtyczce masz możliwości dodania darmowej wysyłki od wskazanej kwoty, wyboru kategorii produktowych, z których będziesz korzystał czy możliwość integracji z wybranymi przez siebie wtyczkami takimi jak Paczkomaty, Poczta Polska itd.

Tworzenie sklepu i integracja WooCommerce z Allegro.pl dzięki WP Shop

Aby skorzystać z integracji WP Shop z Allegro, musisz wykonać dwa kroki. Pierwszym z nich jest złożenie zamówienia w naszym sklepie na usługę „Starter” lub „Professional”. Drugim jest dyspozycja integracji WooCommerce z Allegro. Tak złożone zamówienie pozwoli nam szybko wdrożyć dla Ciebie sklep zintegrowany z największą Polską platformą handlową.

Co daje Ci wybór WP Shop poza wsparciem i wtyczką Allegro WooCommerce?

W każdym z pakietów WP Shop domyślnie masz możliwość skorzystania z funkcji takich jak ponad 20 motywów gotowych do działania, roczne wsparcie techniczne serwisu świadczonej przez SiteCare, roczna aktualizacja sklepu i wtyczek, hosting, domena i certyfikat online za darmo przez pierwszy rok działania, szybkie płatności online z niską prowizją, liczne integracje usług w tym dostawy, kurierzy i płatności elektroniczne.

Ponadto integrujemy Twój sklep z systemami mailingowymi. Wtyczka to również integracja WooCommerce z wybranymi systemami księgowymi, czy szybkie tworzenie aukcji. Możliwość integracji Google Analytics i Facebook Pixel.

Integracja WooCommerce i aukcji Allegro.pl – podsumowanie

Integracja sklepu WooCommerce oraz aukcji Allegro jest stosunkowo prosta i możesz wykorzystać do niej wtyczkę Allegro WooCommerce od WP Desk.

Jej konfiguracja wymaga jednak poświęcenia chwili i podstawowej znajomości systemu CMS WordPress i WooCommerce. Gra jest jednak warta świeczki, ponieważ integracja z Allegro nie tylko pozwoli Ci zaoszczędzić dużo czasu na podwójnym wykonywanie tej samej pracy w postaci wprowadzania produktu w CMS i Allegro, ale również pozwoli na kontrolę stanów magazynowych. Dzięki bezpośredniemu połączeniu przez API da Ci możliwość zarządzania aukcjami i zamówieniami.

Zatem integracja z Allegro ma bardzo wiele pozytywnych skutków dla Twojego biznesu.

 • więcej
 • więcej
 • więcej
 • więcej
 • więcej